Névnapok: Ma: Béla Holnap: György

Kisbajtársak Találkozója

2022-09-21

Kisbajtársak Találkozója

A Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége szervezésében II. KISBAJTÁRSAK TALÁLKOZÓJA című egésznapos programon vehettek részt 4-8. osztályos tanulóink szombaton, Pákozdon a Katonai Emlékparkban. A gyerekeket színes programokkal várták: lézer céllövészet, kézigránátdobás, repülőszimulátor, kispuskalövészet, BakaLand akadálypálya, Apród-Hadapród képző, technikai bemutatók, régi fegyverek, tűzszerész bemutató, stb. A különböző állomások teljesítésével betekintést nyerhettek hazánk harcászati múltjába, technikai fejlődésébe, a 48-as szabadságharc és a világháborúk történelmi eseményeibe. Az játékokon történő részvételért mindenki ajándékot kapott. Délben babgulyással vendégelték meg a résztvevőket. Bár az időjárás nem volt túl kegyes, mégis élményekben gazdag, jó hangulatú napot tudhatunk magunk mögött.
Köszönjük a Magyar Veterán Repülő Somogy Megyei Egyesülete elnökének, Koppány Zoltánnak, hogy lehetőséget biztosított a programon való részvételre. Köszönet a kísérő pedagógusoknak, és szülőknek.
Faludyné Kiss Szilvia