Névnapok: Ma: Árpád Holnap: Gabriella

„Nemzeti összetartozás Határtalanul”

2019-10-09

Címkék: aradi vértanúk határtalanul

„Nemzeti összetartozás Határtalanul” A témanappal egybekötve tisztelegtünk az aradi vértanúk emléke előtt iskolánkban.

Az iskolai szintű megemlékezés mellett a fő hangsúlyt az anyaországi és a határon túli magyarság összetartozására, a magyar identitástudat erősítésére helyeztük.

- A hetedik évfolyam diákjai kiállítást készítettek a „Határtalanul” program keretében megrendezendő erdélyi túra helyszíneiről.

-Az iskola bejáratánál ezen a napon kialakított határátkelő jelezte a nap különlegességét, egyben utalt a nap témájára. A 6. osztályosok műsorával megemlékeztünk az aradi vértanúkról.

- A délelőtt folyamán a témához kapcsolódóan összeállított keresztrejtvények megfejtésére volt lehetősége az iskola diákjainak.

- Kézfogással, nemzeti színekkel jelképezve alakítottuk ki a nemzeti összetartozást szimbolizáló barátságláncot az iskola udvarán az iskola minden tanulójának részvételével.

Drónfelvétel

< Vissza az előző oldalra