Névnapok: Ma: Tivadar Holnap: Konrád

2015-03-24

Iskolai beiratkozás

FELHÍVÁS

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Kaposvári Tankerülete fenntartásában működő általános iskolákba történő beíratásra

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2015/2016. tanévre történő általános iskolai beíratásokra az alábbi időpontokban kerül sor:

2015. április 16. (csütörtök) 8:00-tól 19:00-ig

április 17-én (péntek) 8:00-tól 18:00-ig

Tanköteles, azaz 2009. augusztus 31-ig született gyermekét a szülő köteles a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni.

Az első évfolyamra történő beíratáskor a gyermek személyazonosítására alkalmas,
a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót, a lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcímkártya)
és az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást kell bemutatni.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Kaposvári Tankerületének igazgatója hivatott a felülbírálati kérelmet elbírálni.

Tankerületi igazgató

Az egyes általános iskolák körzetébe tartozó települések, utcák és terek nevét az alábbiakban közöljük:

Taszár, Kaposhomok, Baté, Kaposkeresztúr, Gölle, Gölle-Inámpuszta, Fonó

Taszári Körzeti Általános Iskola

A beiratkozáshoz az alábbi dokumentumok szükségesek:

• a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás, ami lehet:
    • óvodai szakvélemény
    • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,
    • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye.
    • tartózkodási hely (állandó bejelentett lakcím hiányában)
    • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén:
      - regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes), vagy
      - tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel), vagy
      - állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH tízévente a feltételek vizsgálata nélkül megújít; EGT-állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes).
    • nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (2014. március 15-től hatályos a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény XVIII. fejezet - A szülői felügyelet gyakorlása –
      előírásai az irányadók)
  • A diákigazolványt a lakhely szerinti okmányirodában kell igényelni, a fénykép készítése és az aláírás felvétele is ott történik.  A szükséges iratok a következők:
    - a tanuló születési anyakönyvi kivonata,
    - lakcímkártyája,
    - személyi igazolványa (ha rendelkezik vele).
    Az okmányirodában kapott igazolással és a diákigazolvány díjával (1400 Ft) kell jelentkezni az intézményben.

Horváth Zoltán Gábor